Рома и Ювентус завършиха при резултат 1:1 в двубой от 35-я

...

Рома и Ювентус не успяха да се победят в дербито на кръга в Серия А

Рома и Ювентус приключиха при резултат 1:1  в дуел от 35-я кръг на серия А. Ромелу Лукаку откри за " вълците " през първата част, а Бремер съумя да се распише с глава в в 31-а минута, с цел да оформи и крайния резултат. Чистите голови положения съвсем отсъстваха, като Киеза за гостите удари греда през втората част. С това тъждество Рома остава на 5-о място с 60 точки, до момента в който Ювентус е 3-и с 66 пункта на сметката си.

В 11-а минуат Расмус Кристенсен засече центриране от крилото към точката на дузпата и нанесе добър удар с глава, който срещна напречната греда.

Четири минути по-късно Рома провежда чудесна офанзива по десния фланг, а топката стигна до Дибала в наказателното поле, като той на собствен ред върна топката обратно към съотборник, който стреля, а Шчесни в началото избави, само че там бе Ромелу Лукаку, който направи съвършена добавка от близко - 1:0 за Рома.

В 31-а минута Федерико Киеза откри Бремер с превъзходен прехвъплящ пас, а последният скочи най-високо и заби от близко топката с глава в долния ляв ъгъл. Опитът му беше, както мощен, по този начин и акуратен, а Свилар нямаше късмет да го спре - 1:1.

В 47-а минута Ювентус още веднъж можеше да излезе напред в резултата, откакто Федерико Киеза пропиля шанса си, нанасяйки удар от наказателното поле, само че опитът му разтресе дясната греда. И двата тима до края на дуела опитваха да основат положения, само че отсъстваха чистите голови обстановки.

Рома владееше топката повече през второто полувреме, само че Ювентус направи по-добрите офанзиви и насочи четири точни удара. Двата тима не желаеха да рискуват и изглеждаха удовлетворени на точката, като стремежът да не се допусне проваляне бе основен и определящ.

В добавеното време Тами Ейбрахам за Рома доближи до прецизен пас в пеналтерията и неотложно стреля по тревата, само че опитът му бе добре избавен от вратаря, а това бе и последното състояние в конфликта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома:  99. Миле Свилар, 69. Анхелиньо, 14. Диего Йоренте, 5. Евън Н`Дика, 43. Расмус Кристенсен, 7. Лоренцо Пелегрини, 16. Леандро Паредес, 4. Браян Кристанте, 33. Томазо Балданци, 21. Пауло Дибала, 90. Ромелу Лукаку

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 6. Данило, 3. Бремер, 4. Федерико Гати, 27. Андреа Камбиазо, 25. Адриен Рабио, 5. Мануел Локатели, 16. Уестън МакКени, 22. Тимъти Уеа, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович